Нам 32 рік!

Стабільні та якісні інтернет-послуги для кожного!

Домашні мережі
 • Пн.-Пт.:
  09:00-19:00
  Сб.:
  10:00-18:00
  Нд.:
  вихідний
Технічна підтримка
 • Цілодобово 24/7/365
Блог

Як встановити SSL-сертифікат: інструкція і важливі нюанси

 • 12.04.2023, 12:11
 • 6557
У сучасному світі, де все більше і більше бізнесу ведеться онлайн, безпека має першорядне значення, особливо коли мова йде про онлайн-транзакції та обмін даними. Одним з найефективніших способів забезпечити безпеку веб-сайту є встановлення SSL-сертифікату. Ми надаємо покрокову інструкцію як встановити SSL-сертифікат, включаючи деякі важливі нюанси.
Як встановити SSL-сертифікат: інструкція і важливі нюанси

Навіщо потрібен SSL-сертифікат&

По-перше, давайте визначимо, що таке SSL-сертифікат. SSL (Secure Sockets Layer) — це стандартний протокол безпеки, який використовується для шифрування даних між веб-сервером і веб-браузером. SSL-сертифікат підтверджує автентичність веб-сайту та шифрує дані, що передаються на нього та з нього. Це означає, що будь-які дані, надіслані з вашого веб-сайту відвідувачам, такі як: дані для входу, інформація про кредитну картку або інші конфіденційні дані, захищені і не можуть бути перехоплені або прочитані неавторизованими особами.

Однією з головних причин для отримання SSL-сертифікату є забезпечення безпеки та конфіденційності даних ваших відвідувачів. Маючи сертифікат SSL ви можете забезпечити відвідувачам безпечне з'єднання для передачі конфіденційних даних. Це особливо важливо для веб-сайтів, які обробляють конфіденційну інформацію, наприклад, для веб-сайтів електронної комерції, які обробляють транзакції з кредитними картками, або веб-сайтів, які вимагають від користувачів входу з використанням їхньої особистої інформації.

Ще одна причина мати SSL-сертифікат — це підвищення рейтингу вашого веб-сайту в пошукових системах. Google та інші пошукові системи розглядають SSL-шифрування як фактор у своєму алгоритмі ранжування. Веб-сайти з SSL-сертифікатами, як правило, мають вищий рейтинг.

Поміж тим, деякі браузери позначають веб-сайти без SSL-сертифікатів як «Небезпечні». Це може насторожити відвідувачів і змусити їх покинути ваш сайт, навіть не переглянувши його. Маючи SSL-сертифікат ви можете уникнути цього попередження і гарантувати, що відвідувачі почуватимуться в безпеці під час перегляду вашого веб-сайту.

Інструкція встановлення SSL-сертифікату

Крок 1: Виберіть правильний SSL-сертифікат.

Існують різні типи SSL-сертифікатів — однодоменні, багатодоменні. Виберіть той, який найкраще відповідає потребам вашого сайту. Ви можете придбати SSL-сертифікати у різних центрів сертифікації (ЦС), таких як: Comodo, Symantec і GlobalSign.

Крок 2: Створіть CSR.

Після того, як ви вибрали SSL-сертифікат, вам потрібно згенерувати запит на підписання сертифіката (CSR). CSR — це файл, що містить інформацію про вашу організацію та доменне ім'я, для якого ви хочете встановити SSL-сертифікат. Ви можете згенерувати CSR за допомогою панелі керування хостингом або через інтерфейс командного рядка.

Крок 3: Надішліть CSR до центру сертифікації.

Після генерації CSR вам потрібно відправити його до центру сертифікації разом з іншою необхідною інформацією. Після цього центр перевірить інформацію і випустить SSL-сертифікат.

Крок 4: Завантажте SSL-сертифікат.

Після випуску SSL-сертифіката центр сертифікації надасть вам файл сертифіката. Завантажте файл і збережіть його на своєму комп’ютері.

Крок 5: Встановіть SSL-сертифікат.

Тепер настав час встановити SSL-сертифікат на ваш веб-сервер. Процес встановлення може відрізнятися залежно від типу сервера і хостинг-провайдера. Загалом, вам потрібно виконати наступні кроки:

 • увійдіть у панель керування хостингом;
 • перейдіть до розділу SSL/TLS;
 • завантажте файл SSL-сертифіката, який ви завантажили раніше;
 • встановіть SSL-сертифікат.

Крок 6: Оновлення URL-адрес сайту.

Після встановлення SSL-сертифіката потрібно оновити URL-адреси вашого сайту з «http://» на «https://». Це забезпечить шифрування всіх даних, що передаються між сервером і браузером.

Важливі нюанси

 • SSL-сертифікати мають термін дії, тому не забудьте поновити їх до закінчення терміну дії.
 • Якщо ви змінюєте хостинг-провайдера або сервер, вам потрібно буде перевстановити сертифікат SSL.
 • Деякі SSL-сертифікати можуть вимагати додаткових етапів перевірки, наприклад, SSL-сертифікати з розширеною перевіркою (EV), які потребують додаткової документації для підтвердження особи.
 • Завжди обирайте надійний центр сертифікації, щоб гарантувати безпеку та дійсність вашого SSL-сертифіката.

Отже, встановлення SSL-сертифікату є важливим кроком у забезпеченні безпеки вашого сайту. Дотримуючись описаних кроків ви зможете легко встановити SSL-сертифікат і захистити свій веб-сайт і дані користувачів. Не забувайте оновлювати свій SSL-сертифікат і обирайте надійний центр сертифікації!