Нам 31 рік!

Стабільні та якісні інтернет-послуги для кожного!

Домашні мережі
 • Пн.-Пт.:
  09:00-19:00
  Сб.:
  10:00-18:00
  Нд.:
  вихідний
Технічна підтримка
 • Цілодобово 24/7/365
Блог

Що впливає на якість сигналу Wi-Fi?

 • 23.03.2023, 08:32
 • 4671
У сучасному світі Wi-Fi став невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Він з'єднує нас з Інтернетом, дозволяючи працювати, навчатися та грати онлайн з будь-якого місця. Однак слабкий сигнал Wi-Fi може розчаровувати і перешкоджати нашій діяльності в Інтернеті. Розуміння того, що впливає на якість сигналу Wi-Fi, може допомогти вам покращити роботу в інтернеті.
Що впливає на якість сигналу Wi-Fi?

Тому в цій статті ми навели головні фактори, які впливають на якість сигналу Wi-Fi. А дотримуючись простих правил, Ви зможете в рази покращити якість сигналу Wi-Fi свого роутера.

Ось деякі фактори, які впливають на якість сигналу Wi-Fi:

 • Відстань: Одним з найважливіших факторів, що впливають на якість сигналу Wi-Fi, є відстань. Чим далі ви знаходитесь від роутера, тим слабшим буде сигнал. Стіни, підлога та інші фізичні бар'єри також послаблюють сигнал. Тому, чим ближче ви знаходитесь до роутера, тим сильнішим буде сигнал.
 • Перешкоди: На сигнали Wi-Fi можуть впливати різного роду перешкоди. Ними можуть бути фізичні об'єкти, такі як стіни, меблі та інші предмети. А також інші бездротові пристрої в приміщенні. Сигнал також може бути порушений іншими мережами Wi-Fi, що знаходяться в районі дії роутера.
 • Перевантаження каналів: Мережі Wi-Fi працюють на певних каналах, і якщо занадто багато мереж використовують один і той самий канал в одній зоні, це може спричинити перевантаження та зниження якості сигналу. Щоб уникнути перевантаження, важливо вибрати найкращий канал, доступний на вашому маршрутизаторі.
 • Розташування маршрутизатора: Розташування маршрутизатора також може впливати на якість сигналу Wi-Fi. Якщо ваш роутер розміщений у шафі чи занадто низько, то сигнал може не поширюватися на достатню відстань.
 • Вік роутера: Старі маршрутизатори можуть бути не пристосовані для роботи з новими, більш вимогливими стандартами Wi-Fi, що призводить до зниження швидкості та якості сигналу.
 • Налаштування параметрів роутера: Якщо роутер не правильно налаштований, це може вплинути та на швидкість та якість сигналу.
 • Навантаження мережі: Кількість пристроїв, підключених до вашої мережі Wi-Fi, також може впливати на якість сигналу. Чим більше пристроїв підключено, тим нижча швидкість з'єднання і слабший сигнал.

Щоб покращити якість сигналу Wi-Fi, ви можете зробити кілька нескладних речей. Один з варіантів — оновити роутер до новішої моделі, яка підтримує найновіші стандарти Wi-Fi. Перемістити роутер у центральне місце в будинку або офісі, трохи далі від перешкод. А також встановити його на відстані не менше 1,2 м від підлоги. Оновлення до mesh-системи Wi-Fi також може покращити якість сигналу, поширюючи мережу на кілька точок доступу.

Отже, кожен користувач Wi-Fi має мати розуміння того, що впливає на якість сигналу. Враховуючи вищезазначені фактори та вживаючи необхідних заходів для покращення рівня сигналу, ви зможете насолоджуватися безперебійною роботою в Інтернеті.