Нам 31 рік!

Стабільні та якісні інтернет-послуги для кожного!

Домашні мережі
 • Пн.-Пт.:
  09:00-19:00
  Сб.:
  10:00-18:00
  Нд.:
  вихідний
Технічна підтримка
 • Цілодобово 24/7/365
Блог

Особливості реєстрації, продовження, видалення доменних імен

 • 14.04.2023, 07:24
 • 5413
Доменні імена — це важливий компонент інтернет-інфраструктури. Вони є унікальними ідентифікаторами, які дозволяють користувачам отримувати доступ до сайтів та онлайн-сервісів. Процес взаємодії з доменними іменами пов’язаний з різними особливостями, які мають вирішальне значення для забезпечення безперебійного функціонування сайту. Розглянемо особливості реєстрації, продовження та видалення доменних імен.
Особливості реєстрації, продовження, видалення доменних імен

Реєстрація доменних імен

Першим кроком у створенні сайту є реєстрація доменного імені. Процес реєстрації доменного імені враховує кілька особливостей, які забезпечують безпеку та дійсність доменного імені. Деякі з найважливіших особливостей при реєстрації доменних імен:

 • Доступність. Перш ніж реєструвати доменне ім'я, необхідно перевірити його доступність. Перевірка доступності доменного імені зазначає, що потрібне вам ім'я ще не використовується кимось іншим.
 • Реєстрація. Після того, як ви переконалися, що доменне ім'я доступне, ви можете його зареєструвати. Процес реєстрації передбачає надання особистої та контактної інформації, такої як: ім'я, адреса, електронна пошта та номер телефону.
 • Перевірка. Після отримання реєстраційних даних реєстратор доменного імені перевірить надану інформацію. Цей процес перевірки гарантує, що особа, яка реєструє доменне ім'я, є легітимною.
 • Оплата. Реєстрація доменного імені є платною. Процес оплати за реєстрацію доменного імені зазвичай здійснюється за допомогою кредитної картки.

Продовження доменних імен

Реєстрація доменного імені, як правило, дійсна від 1 до 10 років, після чого її потрібно продовжити. Продовження доменного імені передбачає кілька особливостей, які забезпечують безперервність доменного імені. До них відносяться:

 • Закінчення терміну дії доменного імені. Термін дії доменного імені закінчується, якщо його не продовжити протягом періоду реєстрації. Після закінчення терміну дії доменне ім'я стає неактивним, а веб-сайт, пов’язаний з ним, стає недоступним.
 • Продовження доменного імені. Щоб продовжити термін дії доменного імені власнику необхідно сплатити збір за його продовження. Плата за продовження, як правило, дорівнює платі за реєстрацію.
 • Пільговий період для доменного імені. Більшість реєстраторів доменів пропонують пільговий період після закінчення терміну дії доменного імені. Пільговий період дозволяє власнику продовжити доменне ім'я без будь-яких додаткових платежів.

Видалення доменних імен

Видалення доменного імені передбачає остаточне видалення доменного імені з інфраструктури Інтернету.

Процедура видалення доменного імені проходить наступним чином:

 1. Спочатку необхідно звернутися до реєстратора з проханням видалити домен з реєстру.
 2. Підтвердження видалення від власника домену.
 3. Виконання реєстратором процедури видалення.

Видалення доменного імені передбачає кілька функцій, які забезпечують безпеку та дійсність процесу видалення. Ось деякі з найважливіших:

 • Запит на видалення доменного імені. Щоб видалити доменне ім'я реєстранту необхідно надіслати реєстратору запит на видалення доменного імені.
 • Період викупу доменного імені. Після видалення доменного імені починається період його відновлення. Протягом цього періоду власник реєстраційного посвідчення може відновити доменне ім'я, сплативши збір за відновлення.
 • Підтвердження видалення доменного імені. Після закінчення періоду викупу доменне ім'я видаляється назавжди.

Доменні імена є важливим компонентом вашого сайту, тому важливо забезпечувати їх правильне функціонування.