Нам 32 рік!

Стабільні та якісні інтернет-послуги для кожного!

Домашні мережі
 • Пн.-Пт.:
  09:00-19:00
  Сб.:
  10:00-18:00
  Нд.:
  вихідний
Технічна підтримка
 • Цілодобово 24/7/365
Блог

Інтернет без електрики: вихід знайдеться завжди!

 • 09.12.2022, 15:59
 • 3466
Останнім часом більшість українців зіштовхнулися із проблемами, які виникають під час відключення світла. Особливо це відчули на собі школярі та студенти, які навчаються дистанційно та люди, які мають віддалену роботу. Оскільки останні декілька років все більше людей працюють віддалено, відключення світла створюють перешкоди для стабільної роботи. Тому наявність домашнього інтернету за будь-яких умов є дуже актуальною потребою.
Інтернет без електрики: вихід знайдеться завжди!

В такому разі, ми маємо для Вас чудову новину: навіть, якщо всю країну охопила темрява, Ви зможете залишатися онлайн!

Технології GPON надає переваги в користуванні домашнім інтернетом. Оскільки Ви можете користуватися Wi-Fi навіть коли немає світла. Для цього Вам потрібно лише мати резервне джерело живлення.

Ми підібрали для Вас найпопулярніші методи, як забезпечити наявність Wi-Fi вдома під час аварійних та планових відключень електроенергії.

Повербанк (Power Bank)

Напевно, найпростіший спосіб користуватися Wi-Fi без світла — це під'єднати анушку та роутер до повербанку.

Для цього Вам знадобиться:

 • 2 Powerbank, краще обирати з функцією швидкої зарядки, ми будемо використовувати для кожного пристрою по окремому повербанку;
 • 2 дроти USB DC розміром 5,5 мм X 2,1 мм;
 • або дроти із підвищенням напруги до 12 V (в такому випадку вистачить одного Powerbank).

Конструкція доволі проста: потрібно з'єднати ваш роутер та анушку (ONU) із повербанками за допомогою USB-кабелів.

Щодо цінової політики — це досить економний варіант. Вартість такої конструкції буде коштувати від 2 тис. грн, в залежності від обраної вами моделі повербанку.

Використовуючи даний метод, ви зможете користуватися інтернетом протягом 2−4 годин. Час користування в основному залежить від потужності.

Наприклад, якщо взяти Powerbank на 20 000 mAh, то ви зможете користуватися інтернетом до 5−6 годин

Акумулятор

Для цього способу Вам знадобитися:

 • автомобільний акумулятор, якщо у Вас в гаражі завалявся старий акумулятор, то він також чудово підходить;
 • дріт USB DC розміром 5,5 мм X 2,1 мм;
 • затискачі типу «крокодил» 2 штуки.

Для того, щоб зібрати даний девайс, потрібно за допомогою затискачів з'єднати дроти USB DC з акумулятором. Обов’язково перевіряйте полярність під'єднання роутера до акумулятора. Адже переплутав «+» та «-», роутер може згоріти, не витримавши напруги.

Варто зазначити, що автомобільний акумулятор видає 12 V, тому необхідно перевіряти на яку саму напругу розрахований роутер. Оскільки деякі моделі можуть бути призначено для напруги 5 чи 9 V і тоді даний спосіб буде недоцільним.

Щодо вартості даного способу ситуація може різнитися. Якщо Ви будете використовувати старий автомобільний акумулятор, то даний девайс обійдеться Вам дуже вигідно. Оскільки потрібно буде докупити лише USB-дроти та затискачі.

Тривалість роботи Wi-Fi роутера при використанні даного способу буде складати близько 6 годин.

Пристрій безперебійного живлення (UPS)

Вам знадобиться лише пристрій безперебійного живлення (UPS). Для живлення роутера та анушки (ONU) достатньо буде потужності 400 W.

До UPS пристрої під'єднують, як у звичайну розетку, через блок живлення пристрою.

Такий агрегат Вам обійдеться дещо дорожче попередніх методів. Проте, обравши більш потужний UPS, Ви зможете одночасно зарядити також телефон, ноутбук, чи навіть стаціонарний комп’ютер.

Використовуючи UPS можна забезпечити безперебійну роботу роутера до 8 годин.

Компанія Adamant забезпечує резервне енергопостачання агрегаційних майданчиків. Для того, щоб Ви завжди мали доступ до домашнього інтернету за технологією GPON. Все що Вам потрібно — це забезпечити резервне джерело живлення для роутера та ONU.

Обирайте варіант, який найбільше Вам підходить та користуйтеся Wi-Fi під час віялових відключень світла!