Центр обробки даних АДАМАНТ
-
- Модульні центри обробки даних (ЦОД) Дата Центру компанії розташовані на власній території та обладнані відмовостійкою інфраструктурою.
- Кожен ЦОД має три рівні антивандального захисту та біометричну систему контролю доступу (СКД). Дані СКД зберігаються понад 90 днів.
- Доступ до встановленого обладнання суворо регламентований і здійснюється виключно технічним персоналом компанії та клієнтами.
- Клієнтам ЦОДу надається фізичний доступ до встановлених серверів у режимі 24/7.
- В'їзд на територію Дата Центру можливий лише для авторизованих транспортних засобів та контролюється фізичною охороною.
-
- Дворівнева система охорони Дата Центру забезпечується власною цілодобовою службою охорони в режимі 24/7 та договірними відносинами з Поліцією охорони.
- Відеомоніторинг прилеглої території, внутрішнього двору та приміщень Дата Центру здійснюється за допомогою 20 камер відеоспостереження.
- Територія огороджена антивандальним парканом.
- Доступ на територію здійснюється за попереднім погодженням та під контролем представника чергової служби Дата Центру.
-
- Гарантоване електроживлення забезпечується двома незалежними ввідними кабелями від мережі та автономним введенням від дизельного генератора, що відповідає 1-й категорії надійності електропостачання.
- Кожен ЦОД має 2 введення гарантованого електроживлення з навантаженням до 120 кВт.
- Можливість підключення до безперебійного електроживлення від 2-х різних ввідних кабелів із виділеною потужністю до 6 кВт на одну шафу.
- Контроль понад 250 параметрів електроживлення здійснюється встановленими на кожне введення ЦОД аналізаторами мережі.
-
- У модулях ЦОД встановлена система автоматичного газового пожежогасіння, заповнена безпечним для обладнання інертним газом.
- Працездатність системи пожежогасіння контролюється цілодобовою охороною компанії та підрозділом ДСНС міста.
- Підрозділ ДСНС міста знаходиться приблизно на відстані 1500 м від розташування Дата Центру, за п'ять хвилин їзди.
-
- Здійснюється за схемою N+1.
- У модулях забезпечується температура 21°C ± 3°C за відносної вологості до 55%.
- Цілодобовий онлайн моніторинг температури та вологості.
-
- Підключення IP-KVM за заявкою клієнта.
- Візуальний контроль (фото та відеофіксація), первинна діагностика та перезавантаження обладнання (за запитом) черговим системним адміністратором.
-
- Організація доступу на швидкості 100/10000/10000 Мб/с від обладнання компанії.
- Пропускна спроможність каналів зв'язку 160 Гб/с.
- Оптичні введення на територію компанії організовані з двох протилежних сторін, чим забезпечується відмовостійкість послуги з доступу
- Устаткування включено до точок обміну трафіку UA-IX, DTEL-IX, Giganet IX двома альтернативними каналами, є власні паритетні канали з сервісами платформ Google і Facebook та іншими операторами зв'язку.
- На території ЦОД присутні сторонні оператори зв'язку.
-
- Надання місця на NAS для резервування даних.
- Адміністрування, зміна конфігурації та встановлення ОС на сервері.
- Моніторинг із сповіщенням через електронну пошту або за телефоном:
- сервера для ОС Linux;
- обладнання за протоколом snmp;
- доступності сайту (за протоколами http, https);
- перевірка строку дії ssl сертифіката сайту.
- Встановлення web-камери та датчика відчинення дверей в орендованій шафі.
- Виконання кросування всередині орендованої шафи персоналом компанії.
Рівні надійності ЦОД
Головний показник роботи будь-якого ЦОД — його стійкість до відмови.
Одним із найпоширеніших орієнтирів гарантії надійності для більшості ЦОД став американський стандарт телекомунікаційної інфраструктури від Асоціації телекомунікаційної індустрії (TIA) ANSI/TIA-942-A. Він встановлює чотири рівні забезпечення надійності роботи ЦОД: базовий, з частковим резервуванням, безперервного обслуговування та відмовостійкий.
-
Tier І — на такому рівні інженерна інфраструктура не зарезервована і будь-яка відмова у роботі компонентів систем, як і подальший ремонт або заміна обладнання, призводять до зупинення роботи дата центру. Надійність інфраструктури не перевищує 99,671%.
-
Tier ІІ — відповідає неповному рівню резервування інженерної інфраструктури, ремонт та/або заміна основних компонентів системи та обладнання призводять до зупинення роботи дата центру. Надійність інфраструктури не перевищує 99,749%.
-
Tier ІІІ — забезпечується можливість резервування та проведення ремонтних робіт із заміни основних компонентів системи та/або обладнання без зупинки дата центру. Резервні компоненти перебувають у неактивному стані. Надійність інфраструктури становить 99,982%.
-
Tier ІV — є можливість проведення будь-яких робіт без зупинення роботи дата центру за рахунок забезпечення надмірності в резервуванні головних систем. Ключові інженерні системи дворазово зарезервовані (продубльовані) за схемою 2(N+1). Надійність інфраструктури відповідає 99,995%.